Bodrium Otel Covid-19 Hizmet Bilgilendirme Metni

Değerli Misafirlerimiz;

Her zaman olduğu gibi bugün de misafirlerimizin ve takım arkadaşlarımızın sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir. Yeni Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle, tüm dünya ve ülkemizde olan gelişmelere bağlı olarak, konaklamanızda sağlığınızı ve güvenliğinizi koruyabilmek için alınması gereken tüm önlemleri yerine getiriyoruz.

Bodrium Otel & Spa olarak,  kurulduğumuz günden bu yana konaklamanızı mümkün olan en yüksek konfor ve güvenlikte sağlamak için uluslararası standartların gerekliliklerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmekteyiz. Otelimiz Kalite Yönetim Sistemleri (ISO 9001-2015) ile Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri (ISO 22000-2005) gibi ulusal ve uluslararası sertifikalara sahip olup, standartların gereklilikleri otelimiz içerisinde uygulanmakta ve uluslararası akredite kuruluşlar tarafından denetlenmekteyiz. Aylık gerçekleşen iç ve dış denetimler sonucunda standart gerekliliklerinin uygulandığı ve sürekliliğinin sağlandığı kontrol edilmektedir. Bu sayede gıda güvenliğimiz ve tüm hizmetlerimizin kalitesi uluslararası akredite kuruluşlar tarafından onaylı olarak sağlanmaktadır.

Covid-19 nedeniyle bu bağlamda temizlik ve hijyen standartlarımızı daha da yükselttik!

  1. Misafir odalarımız, genel alanlar, ortak alanların temizlik ve dezenfeksiyon sıklıkları artırılmıştır.
  2. Ortak kullanım alanlarında el temasının olduğu tüm bölgeler (kapı kolları, sandalye, koltuklar vb.) sadece bu konuda görevli temizlik ekibi tarafından sıklıkla dezenfekte edilmektedir.
  3. Misafir odalarında tüm yüzeylerde hastane sınıfı özel dezenfektanlar kullanılmakta olup, püskürtmeli dezenfektan cihazı (UVL Özellikli) kullanılarak oda içerisindeki tüm alanlarda sterilizasyon sağlanmaktadır. Dezenfeksiyon işlemi sonrasında odalar genel ve doğal havalandırmaya bırakılmaktadır.
  4. Ayrıca, misafir odalarında tüm yüzeylerde yüksek sıcaklıkta özel buhar uygulaması yapılmakta ve ekstra özen gösterilmektedir.
  5. Otel genelinde muhtelif alanlara el dezenfektanı istasyonları konulmuştur.
  6. Toplu kullanım alanlarında (masa, sandalye, şezlong vb.) sosyal mesafe düzenlemeleri sağlanmıştır. Aynı zamanda resepsiyon, bar ve büfe önünde sosyal mesafenin korunmasını hatırlatacak uyarı görselleri bulunmaktadır.
  7. Havuz suyu hijyeni Covid-19 önlem kriterleri çerçevesinde (açık havuzlarda 1-3 ppm klor), hali hazırda uygulanmakta olan otomatik klor dozaj pompası ile su hijyeni sağlanmaktadır. Havuz suyunda günde 3 kez klor seviyesi ölçümleri yapılarak kayıt altına alınmakta ve havuz panomuzda yayınlanmaktadır.
  8. Mutfak da gıda dezenfeksiyonu için özel olarak üretilen dezenfektanla meyve ve sebzelerin hijyeni sağlanmakta olup, mutfak içerisinde hijyen bariyerleri, hijyen paspasları, sterilizasyon cihazı ve el dezenfektanları gibi ekipmanlarla gıda güvenliği sağlanmaktadır.
  9. Otelimize giriş ve çıkış yapan tüm kişilerin ateş ölçümü yapılmaktadır.
  10. Covid-19’a karşı otelimizde bu konuda atanan uzman yöneticiler nezdinde özel olarak çalışanlarımızın eğitimi ve gerekli dezenfeksiyon ekipmanları ile alınacak tedbir ve uygulamalar titizlikle ele alınmakta ve takip edilmektedir.

Bizim için önemlisiniz…

Sağlığınızı ve güvenliğinizi en üst seviyede koruma altına almak için Bodrium Otel & Spa olarak ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla diyalog içerisinde olup, aldığımız tüm önlemleri geliştirmeye devam edeceğiz.